ANASAYFA KURUMSAL ÜRÜNLER KAMPANYALAR KARİYER BAYİLİKLER İLETİŞİM

BAYİLİKLER
Fırat Boru
Kütahya Seramik
Trakya Döküm

HABERLER
Sürekli Güncellenen İçeriklerimizle Bilgi Sunmaya Devam Edeceğiz.

   Fırat Boru [yukarı]

Fırat Plastik AŞ, 1972 yılında plastik inşaat malzemeleri alanında üretim yapmak üzere kurulmuştur. Her zaman kaliteli üretim ve kaliteli ürün çeşitliliği ilkesiyle yola çıkanFırat Plastik AŞ, Türkiye'de yıllar süren ciddi atılımlar sonucunda hem sektörün lider kuruluşu hem de plastik sektörünün ihracat lideri olmayı başarmıştır.Fırat Plastik AŞ, plastik esaslı ürünleriyle inşaat, tarım, otomotiv, medikal, beyaz eşya gibi çeşitli sektörlere yönelik üretim yapmaktadır. Bu sektörlere yönelik üretimlerini, İstanbul-Büyükçekmece ve Ankara-Sincan'daki toplam alanı 650.000 m2'yi bulan modern fabrikalarda gerçekleştirmektedir. Fırat Plastik AŞ, Avrupa'nın en büyük 3 plastik üretim kompleksinden birine sahiptir.

İstanbul Sanayi Odası'nın 2010 yılında yaptığı araştırmaya göre Fırat Plastik AŞ, Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında 57.sırada yer almaktadır. Fırat, aynı listenin özel sektör sıralamasında ise 51.'dir. T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı 2010 yılı Kurumlar Vergisi sıralamasına göre Fırat, Türkiye'nin en çok vergi veren 72. kuruluşudur.

2009 yılı itibariyle Fırat bünyesinde çalışan personel sayısı 1500'dür. En değerli unsur insandır anlayışına inanan Fırat, personelinin gerek iş deneyimlerini arttırmak, gerekse kurumsal bilgi birikimlerini artırmak amacıyla sürekli hizmet içi eğitimler düzenlemekte

   Kütahya Seramik [yukarı]


1989 yılında kurulan Kütahya Seramik, adını medeniyetler köprüsü Anadolu‘nun seramik başkenti Kütahya’dan almıştır.
Anadolu topraklarının 7000 yıllık seramik kültürüne kattığı çağdaş yorum ve zengin birikimi ile seramik sektörüne önemli katkılarda bulunan Kütahya Seramik, kalite bilinci ve müşteri odaklı hizmetlerini 1996 yılında aldığı TS ISO 9001 Belgesi ile tescillemiştir.
Günümüzün en son teknolojilerinin kullanıldığı üretim tesislerinde, binlerce desen ve renk seçeneğinde, yüzlerce farklı ebatta, yer-duvar karosu, sırlı porselen karo ve cam mozaik üretimi gerçekleştirmektedir.
“Kalite, hizmet ve yenilikçilikte sektör liderliği” hedefi ile çalışmalarını sürdüren Kütahya Seramik, yıllık 19 milyon m2 üretim kapasitesi, 700 çalışanı ve Türkiye’nin dört bir tarafına yayılmış geniş bayi ağı ve dünyanın pek çok ülkesine gerçekleştirdiği ihracatı ile sektörün başrol oyuncularındandır.
Kütahya Seramik‘in yönetim ve üretim anlayışının başlıca unsurları; teknolojik gelişmeleri yakından izlemek, ekip çalışmasını etkin bir biçimde değerlendirmek, yarattığı çağdaş, özgün tasarım ve hizmetleri müşterilerine sunmaktır.


   Trakya Döküm [yukarı]

Trakya Döküm dünya standartlarında, ISO/TS 16949 belgeli otomotiv, beyaz eşya, hidrolik, demiryolu, inşaat ve diğer sektörlere sfero, gri ve temper dökme demirden mamul ham ve işlenmiş parça üretimi yapan bir Disamatik dökümhanesidir.

Soyak Holding'in 10 şirketinden biri olarak 1980 yılında kurulan Trakya Döküm, günümüz yüksek teknolojisine sahip bir dökümhane olmasının yanı sıra onu rakiplerinden ayıran belirgin özelliklerinden biride sadece bir tedarikçi değil aynı zamanda ürün geliştirme partneri olarak çalışma kabiliyeti ve yaklaşımına sahip olmasıdır.

En son kalıplama teknolojisine sahip olan Trakya Döküm, 0,5 kg ile 30 kg arasında değişen yüksek kalitede sfero, gri, temper, yüksek silisli ve SiMo alaşımlı döküm ve işlenmiş parçalar üretmektedir.

Kalite, kapasite ve teslimat performansı Trakya Döküm'deki ana hedefler olup dökümhanedeki yatırım ve geliştirme çalışmalarının katalizörleridirler. İstanbul Sanayi Odası tarafından yıllık olarak yayınlanan rapora göre Trakya Döküm bugün Türkiye'deki ilk 500 firma arasında yer almaktadır.

İstanbul'un 140 km batısında bulunan Trakya Döküm üretim tesisleri 5 DISAMATICkalıplama hattı ile yıllık yaklaşık 80.000 tonluk döküm parça üretim kapasitesine sahiptir.

Fabrika 220 bin metrekarelik bir alanda kurulu olup, bunun 50.000 metrekaresi kapalı alandır. 50'si mühendis olmak üzere toplam çalışan sayısı 650 kişidir. Yüksek ürün kalitesinin yakalanması ve sürekliliğinin sağlanması için Trakya Döküm bünyesinde her zaman yüksek sayıda kalifiye mühendisler bulundurmaktadır.

Avrupa'ya olan coğrafi yakınlığı kıtadaki müşterilerinin ivedi ürün ve servis taleplerine hızlı reaksiyon imkânı vermektedir. Hali hazırda dökümhane toplam üretiminin % 40'ını başta Batı ve Orta Avrupa olmak üzere, ABD ve Hindistan'daki 25'ten fazlaya ülkeye ihraç etmektedir.

Kaliteli ürün parçaların üretimi uluslararası standartların karşılanması ile başlar ve Trakya Döküm çalışanları bunu başarmaya odaklanmıştır. Trakya Döküm ISO/TS 16949, ISO 9001:2000 kalite yönetim sitemlerine, ISO 14001 Çevre Yönetimi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve Güvenliği yönetim sistemlerine sahiptir. Bunlara ilave en son 2009 yılı başında Ford Q1 kalite sistem sertifikasını da almıştır.

Müşteri, çalışan ve endüstrinin oluşan katma değerden istifade edebilmesi için Trakya Döküm kaliteli döküm parçalarının üretimine teknolojiye ve üretim proseslerine sürekli olarak yatırım felsefesini benimsemiştir.

Kalite, yatırım, eğitim, anlayış, çevre bilinci, takım çalışması ve sorumluluk Trakya Döküm'de ki günlük rutinin bir parçası haline gelmiştir ve bu Trakya Döküm'ü dünya çapında bir döküm tesisi yapmaktadır.

Tüm Hakları Saklıdır. NGN İnşaat    rt.moc.taasningn @ ofni
emineWEBTR | Webmanager