ANASAYFA KURUMSAL ÜRÜNLER KAMPANYALAR KARİYER BAYİLİKLER İLETİŞİM

BAYİLİKLER
Fırat Boru
Kütahya Seramik
Trakya Döküm

HABERLER
Sürekli Güncellenen İçeriklerimizle Bilgi Sunmaya Devam Edeceğiz.


Trakya Döküm

Trakya Döküm dünya standartlarında, ISO/TS 16949 belgeli otomotiv, beyaz eşya, hidrolik, demiryolu, inşaat ve diğer sektörlere sfero, gri ve temper dökme demirden mamul ham ve işlenmiş parça üretimi yapan bir Disamatik dökümhanesidir.

Soyak Holding'in 10 şirketinden biri olarak 1980 yılında kurulan Trakya Döküm, günümüz yüksek teknolojisine sahip bir dökümhane olmasının yanı sıra onu rakiplerinden ayıran belirgin özelliklerinden biride sadece bir tedarikçi değil aynı zamanda ürün geliştirme partneri olarak çalışma kabiliyeti ve yaklaşımına sahip olmasıdır.

En son kalıplama teknolojisine sahip olan Trakya Döküm, 0,5 kg ile 30 kg arasında değişen yüksek kalitede sfero, gri, temper, yüksek silisli ve SiMo alaşımlı döküm ve işlenmiş parçalar üretmektedir.

Kalite, kapasite ve teslimat performansı Trakya Döküm'deki ana hedefler olup dökümhanedeki yatırım ve geliştirme çalışmalarının katalizörleridirler. İstanbul Sanayi Odası tarafından yıllık olarak yayınlanan rapora göre Trakya Döküm bugün Türkiye'deki ilk 500 firma arasında yer almaktadır.

İstanbul'un 140 km batısında bulunan Trakya Döküm üretim tesisleri 5 DISAMATICkalıplama hattı ile yıllık yaklaşık 80.000 tonluk döküm parça üretim kapasitesine sahiptir.

Fabrika 220 bin metrekarelik bir alanda kurulu olup, bunun 50.000 metrekaresi kapalı alandır. 50'si mühendis olmak üzere toplam çalışan sayısı 650 kişidir. Yüksek ürün kalitesinin yakalanması ve sürekliliğinin sağlanması için Trakya Döküm bünyesinde her zaman yüksek sayıda kalifiye mühendisler bulundurmaktadır.

Avrupa'ya olan coğrafi yakınlığı kıtadaki müşterilerinin ivedi ürün ve servis taleplerine hızlı reaksiyon imkânı vermektedir. Hali hazırda dökümhane toplam üretiminin % 40'ını başta Batı ve Orta Avrupa olmak üzere, ABD ve Hindistan'daki 25'ten fazlaya ülkeye ihraç etmektedir.

Kaliteli ürün parçaların üretimi uluslararası standartların karşılanması ile başlar ve Trakya Döküm çalışanları bunu başarmaya odaklanmıştır. Trakya Döküm ISO/TS 16949, ISO 9001:2000 kalite yönetim sitemlerine, ISO 14001 Çevre Yönetimi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve Güvenliği yönetim sistemlerine sahiptir. Bunlara ilave en son 2009 yılı başında Ford Q1 kalite sistem sertifikasını da almıştır.

Müşteri, çalışan ve endüstrinin oluşan katma değerden istifade edebilmesi için Trakya Döküm kaliteli döküm parçalarının üretimine teknolojiye ve üretim proseslerine sürekli olarak yatırım felsefesini benimsemiştir.

Kalite, yatırım, eğitim, anlayış, çevre bilinci, takım çalışması ve sorumluluk Trakya Döküm'de ki günlük rutinin bir parçası haline gelmiştir ve bu Trakya Döküm'ü dünya çapında bir döküm tesisi yapmaktadır.

Tüm Hakları Saklıdır. NGN İnşaat    rt.moc.taasningn @ ofni
emineWEBTR | Webmanager